Схоже, що газові монополісти вже зовсім з’їхали з глузду!

Газовики перерахують тарифи за весь минулий річний період за споживання газу на свою користь.  Це зумовлено тим, як повідомили нашому виданню у ПАТ «Чернігівгаз», що через «неправомірне застосування Постанови КМУ № 237 – тобто з 6 травня 2015 по 31 січня 2016 року» споживачі сплачували за використаний газ за зменшеними тарифами.

Окрім цього газовий монополіст ще й заявив про якісь штрафні санкції. Виявляється, за логікою керівництва «Чернігвгазу», якщо споживач справно та сумлінно сплачував за тими тарифами, які були вказані в квитанціях, потрібні кошти, а тепер зволікатиме зі сплатою «перерахунків» у бік збільшення, то можуть застосовуватися штрафи. Щоправда, газовики зробили деяку тимчасову «милість» − до «відповідного роз`яснення», яке вони отримають звідкілясь, санкційні «норми» не застосовуватимуться. А насправді, хочуть побачити на реакцію самих споживачів.

Звичайно, монополістам треба ж підтримувати за рахунок народу свої мільйонні статки. Нагадаємо, що зарплатня, наприклад, у голови правління НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва складає щомісячно (оклад – 400 тисяч грн, плюс премії та інші види доплат) більше мільйона гривень.

Складається враження, що у люду вривається вже терпець як до монополістів-газовиків, так і обленерго. Таке відчуття, що ось-ось цей люд підніметься і піде чи то з вилами, чи то з ножами,а, може, і з кулеметами (у кого що є) на той же «Чернігівгаз», обленерго… І жодні охоронці, якими вже закрили від простого народу вищеназвані установи – не врятують.

Ну, а поки що надаємо нашим читачам можливість ознайомитися з роз`ясненням, яке ми отримали щойно від ПАТ «Чернігівгаз». 

«Чернігівгаз» пояснює застосування норм споживання природного газу

В квитанціях за газ, які споживачі-нормовики Чернігівської області отримають в червні, вказано перерахунок вартості блакитно палива, спожитого з 1 лютого по 31 травня із застосуванням всіх законодавчих нововведень. Також в них суто інформаційно вказана сума до сплати за період з 6 травня 2015 року по 31 січня 2016 року.

В квітні-травні було прийнято велику кількість законодавчих актів щодо норм споживання газу без лічильників. До того ж відсутність з боку державних установ чітких інструкцій щодо донарахувань обсягів спожитого газу за 9-місячний період ускладнило газовим компаніям практичне застосування судового рішення, що наприкінці січня визнало Постанову КМУ № 273 від 29.04.2015 року незаконною і такою що втратила дію з моменту її прийняття.

«Йдеться про те, що будь яке судове рішення, яке набрало законної сили, повинно обов`язково виконуватися. І газова компанія не могла просто його проігнорувати, адже це означало б заниження фактичного обсягу споживання газу і, відповідно, спотворення бухгалтерського обліку та заниження податкових зобов`язань. Все це несе ознаки злочинів, передбачених статтями Кримінального кодексу, таких як: ухилення від сплати податків, самоуправство та службова недбалість. Тому ми були зобов`язані нарахувати споживачам ці суми», – зазначила голова правління ПАТ «Чернігівгаз» Алла Ярова.

В червневій квитанції споживачі газу побачать донараховані суми, адже з платіжної системи прибрати їх поки що неможливо. Вони не будуть враховуватися в загальну суму до сплати, а стоятимуть в окремому полі. У разі несплати цих коштів постачальник газу зі спецобов`язками ТОВ «Чернігівгаз Збут» утримуватиметься від будь яких штрафних санкцій до тих пір, поки не отримає по цій ситуації конкретних роз`яснень від відповідних інстанцій.

Окрім цього, з 1 лютого 2016 р., як вимагає Постанова КМУ № 316 від 27.04.2016 р., буде здійснений перерахунок за нормами споживання 4,4 куб.м газу за наявності плити та гарячої води, 7,1 куб.м – з плитою і відсутнім гарячим водопостачанням і 14 кубометрів – з плитою та водонагрівачем.

Нагадаємо, що відповідно до рішення Вищого Адмінсуду України від 28 січня 2016 р. № 826/16447/15, К800/49436/15, Постанова КМУ № 237 (яка встановлювала норми 3 куб.м, 4,5 куб.м, 9 куб.м) була визнана судом незаконною і недійсною з дня її прийняття. ПАТ «Чернігівгаз» на виконання рішення суду здійснив перерахунок обсягів споживання відповідно до попередніх норм споживання в редакції Постанови № 619, тобто 6 куб. м, 9 куб. м та 18 куб. м. Таким чином, перерахунок було здійснено за весь період неправомірного застосування Постанови КМУ № 237 – тобто з 6 травня 2015 по 31 січня 2016 року.

Спірна постанова приймалася без належного фінансово-економічного обґрунтування, без аналізу показників фактичного споживання газу та з грубим порушенням норм Закону «Про засади державної регуляторної політики». До того ж документ не був ані опублікований, ані в будь-який спосіб оприлюднений до моменту його прийняття.

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте